Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Psikoteknik Belgesi ne kadar sürede alınır ile ilgili çok sipekülasyonlar var aslında; Psikoteknik Belgesi ile ilgili alınma süresi randevu aldığınız tarihten itibaren test cihazına girmeniz ile başlar. 1 Saatlik Psikoteknik Cihazı ile testinizi Psikolog eşliğinde yaparsınız. Psikologun yeterli görmesi ve test sonucunun yeterli olması ile birlikte Psikoteknik Testinizin sonucunu Psikiyatriye onaylatıp Psikoteknik Raporunuzu alabilirsiniz. Ama onay süreniz 1 aydır. Daha sonrasında E-Devlet üzerinden Psikoteknik Belgenizin barkodlu çıktısını alabilirsiniz.

Ticari araç şoförleri için gerekli olan psikoteknik belgesi, kısa zamanda yapılan bir işlem olmakla beraber sürücülerin performans ve iştiraklarının neticesinde alınabilen bir belgedir. Sürücüler tertipli bir şekilde merkezdeki simülasyona katılım sağlarsa ve psikoteknik testlerinden geçerse kısa sürede belgelerini alabilirler. 1 haftada alınabilen psikoteknik, aynı zamanda acil durum olduğunda 1 iş günü içerisinde de alınabilmektedir.

İş sahiplerinin, firmalarında çalışanlar için başvurduğu psikoteknik testlerinin sonuçları, başvuruyu yapan firmanın sistemine de gönderilerek iş verene de açık olacak belge niteliği taşımaktadır. Ticari araç sürücüleri kısa sürede psikoteknik eğitimleri alabileceği gibi testlerden de başarı sağlayıp geçer belgeler alarak ticari araç kullanabilirler.

Sakarya Psikoteknik Belgenizi 1 saatte Psikolog eşliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı Sakarya Psikoteknik Merkezi kurumlarından alabilirsiniz. Sakarya Psikoteknik Testine tabi tutulduktan sonra Sakarya Psikoteknik Cihazı sizin test sonucunuzu Sakarya Psikoteknik Raporu şeklinde hazırlayacaktır. Sakarya Psikoteknik Raporunuzu yetkili kurumlarca Sakarya Psikiyatri onayına sunulur. Muayene sonucu Sakarya Psikoteknik Raporunun onaylanması ile birlikte E-Devlet üzerinden Sakarya Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir