Psikoteknik Dikkat Testi Sonuçlarının Değerlendirilmesi

Psikoteknik Dikkat Testi Sonuçlarının Değerlendirilmesi

Psikoteknik Dikkat Testi Sonuçlarının Değerlendirilmesi, gireceğiniz 1 saatlik Psikoteknik Testi sonrası yapılmaktadır. Psikolog nezaretinde tabi olduğunuz Psikoteknik Testi sonrası Psikolog sizi gözlemler ve Psikoteknik Cihazından alacağınız Psikoteknik Raporu ile birlikte muayene ve onay için sizleri yetkili kurumların yetkili Psikiyatrisine yönlendirir. Testlerin değerlendirilmesi yetkili ve akademik olarak eğitim almış diplomalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Psikoteknik Merkezinin görevlendirmiş olduğu Psikolog ve yine ona bağlı onayı bulunan yetkili Hastanelerin yetkili Psikiyatrileri Psikoteknik Raporu ve Psikoteknik Testlerinin değerlendirilmesinde yetkilidir.

  • Ülkemizin ortalama norm değerlerine göre; %40 oranının altındaki değerler dikkat düzeyi düşük olarak kabul edilmektedir.
  • Geçilen uyarılar ve yanlış alarm, analiz sunumu içerisinde bir alana yoğunlaşmış olmamalıdır. Sağ ve sol ekstrem de yoğunlaşma gözlendiğinde, geniş görüş alanı içinde uyaran fark etme testi sonuçları ile birlikte yorum yapmak gerekmektedir.
  • Seçici dikkat ve reflekse bağlı tepkime hızı 1.50 saniyeden fazla olmamalıdır.
  • Test Performansının tutarlığı olduğunu gösteren grafikte, tepki hızları aralarında ortalama standart sapma puanları çok yüksek çıkmaması gerekmektedir, uyaranların bulunduğu sunumlar alına göre tepki hızları çok fazla değişkenlik göstermemesi gerekmektedir.
  • Performans hızı ve bu performansın kalitesinin ortalamasını gösteren grafikte, sürünün yer almakta olduğu karşılaştırmalı grup ”hızlı ve hatasız” veya ”yavaş ve hatasız” olmalıdır. ”Hızlı ve hatalı” kategorisindeki sürücüler risktedir.

Sakarya bölgesinde bulunan Sağlık Bakanlığına bağlı Sakarya Psikoteknik, Sakarya Psikoteknik Merkezi, Sakarya Psikoteknik Raporu, Sakarya Psikoteknik Testi, Sakarya Psikoteknik Belgesi olarak sizlere kesintisiz Psikoteknik hizmeti sunmaktayız. İşe girecekseniz veya aktif olarak şoförlük görevini yapıyorsanız Psikoteknik Raporunuzun olması gerekmektedir. 1 Saatlik bir Psikoteknik Testi sonrası Psikiyatri muayenesinden sonra Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz. Sınırlı sayıda kontejyandan faydalanmak en erken müsaitlik durumuna göre Psikoteknik Randevu oluşturmak  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir